Udar na standard

Zadar uvodi prirez od 12 posto

  Zadar uvodi prirez od 12 posto

Novi udar na standard uskoro mogu očekivati Zadrani. Prema najavama gradskih vlasti, uvest će se prirez na porez za dohodak od 12 posto, a poskupjet će i neke komunalne usluge.

Gradonačelnik Zvonimir Vrančić ističe da je to neizbježno, no konačna je odluka na Gradskom vijeću. U slučaju da Vijeće prihvati gradonačelnikov prijedlog, prirez će se početi obračunavati od 1. travnja.
Na današnjem kolegiju gradonačelnik je donio i odluke o poskupljenju javnog prijevoza , u prosjeku za 23 posto, a zbog povećanja PDV-a, za 2 posto narast će i cijena usluga Čistoće.
Zbog smanjivanja PDV-a na isporuku vodne usluge, smanjuje se pak cijena vode pa će građani od 1. ožujka kubik vode plaćati po cijeni od 11,35 kuna, a gospodarstvenici 14,20 kuna. Odluke moraju još proći Vijeće potrošača prije nego što se počnu primjenjivati.

Vezani članci

Reprogam poreznog duga zanima tek rijetke?

Ukida se oslobođenje od PDV-a slobodnim umjetnicima

Maras predlaže da mali poduzetnici plaćaju PDV po naplati

Najviše promjena za one koji posluju u EU

GIUPP apelira na Vladu da smanji porez na proizvodnju bezalkoholnih pića



Komentiraj
Ukoliko želite komentirati članak morate biti prijavljeni.
Hrvatska

Milanović: Nije baš da nas svi mrze

Milanović: Nije baš da nas svi mrze

Premijer Zoran Milanović se otvarajući sjednicu Vlade osvrnuo na loš imidž Hrvatske u svijetu, za koji je rekao da je jako narušen onime što se događalo proteklih godina u Hrvatskoj.

Hrvatska

Grčićev pomoćnik razriješen dužnosti na vlastiti zahtjev

Grčićev pomoćnik razriješen dužnosti na vlastiti zahtjev

Vlada je danas raspravljala i o kadrovskim pitanjima.

Pratite Lider na društvenim mrežama

Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+

Liderovi blogovi